Yabancı Diller

TEK Okulları

Yabancı Diller

TEK Okulları Yabancı Dil eğitim felsefesi çağın gerekliliklerine uygun birer dünya vatandaşı yetiştirme motivasyonu ile şekillenir. Öğrencilerinin ihtiyaçlarını ve bireysel farklılıklarını gözeterek iletişimsel becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Dersin ana aktörü öğrencidir. Öğrencinin dil öğreniminin önemini kavraması, dili ve kültürü keşfederek öğrenmesi, öğrendikçe merak duygusunun artması, edinimlerinin ders dışına ve günlük yaşantısına yansıması odak noktasıdır. Bu doğrultuda, ders içinde ve ders dışında anadil kullanılmaz; yazılı ve sözlü iletişim dil gelişiminin doğal akışını sekteye uğratmamak ve bilişsel süreci yavaşlatmamak adına tamamıyla İngilizce ve Almanca olarak devam eder.

İngilizce derslerinde anaokulunda ders içi branşlaşma uygulanır; derslere alanında uzman birer Main Course ve Skills öğretmeni girer. Main Course derslerinde öğrenciler dilin temel ve teknik yanlarına eğilirken Skills derslerinde dört temel beceri anadil edinimindeki sırasına öncelik verilerek işlenir. Müfredat ve materyal planlaması buna göre yapılır.

Anaokulunda dil eğitimi öğrencilerin içinde bulunduğu yaş grubunun özellikleri ile uyumlu hareket eder. İlgi alanları, dikkat süreleri, başlangıçtaki kaygı seviyeleri ve güven duyguları, grup halinde çalışabilme yetileri ve somutlaştırma ihtiyaçları göz önünde bulundurularak görsel ve işitsel materyallere ve kinestetik aktivitelere ağırlık verilir.

4 YAŞ

 • 4 Yaş Etkinlikler

  4 Yaş Etkinlikler

  TEK Okulları okul öncesi eğitimi programında disip...

 • Yabancı Diller

  Yabancı Diller

  TEK Okulları Yabancı Dil eğitim felsefesi çağın ge...

 • Branş Dersleri

  Branş Dersleri

  TEK Okulları okul öncesi eğitimi programında disip...

 • Projeler

  Projeler

  Haftanın Günleri Uygulaması: Oyuncak günü, getir a...

 • Atölye ve Sınıflar

  Atölye ve Sınıflar

  Her yaş grubunun özelliklerini göz önüne alarak ol...

 • Rehberlik

  Rehberlik

  TEK Okulları erken çocukluk eğitimi programında he...

E-BÜLTEN KAYIT

Güncel Duyurular İçin E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz