Projeler

TEK Okulları

Projeler

Haftanın Günleri Uygulaması: Oyuncak günü, getir anlat günü, zekâ oyunları günü, doğa günü, artık materyal günü, sayma günü, kitap günü uygulaması yapılmaktadır.

Okulumuzda Her Ay: Ayın enleri, ayın masalı, ayın şarkısı ve dansı, ayın partisi, ayın sineması, değerler eğitimi ve geleneksel oyunlar uygulamaları yapılmaktadır.

Haftanın Kelimesi:  Temalar çerçevesinde belirlenmiş, çocuğun daha önce duymadığı ve anlamını bilmediği bir kelime seçilir. Her hafta yeni bir kelime çocuklara öğretilir.

Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi: MEB’in hazırladığı “Belirli gün ve haftalar çizelgesi” doğrultusunda özel günler kutlanır.

Düşünen Beyinler: Beyin fırtınası tekniğinin kullanıldığı bu zaman diliminde her çocuk bir araştırmacı ve bilim insanıdır. Sınıf içindeki ilerleyişe göre öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda her an bir konu belirlenip beyin fırtınası etkinliğine geçilebilir.

Mutfak Etkinlikleri: Çocukların basit tarifleri kendi istekleri doğrultusunda gerçekleştirmeleri için yapılan mutfak akademisi çalışmalarıdır.

Teknoloji: Çocuklarımızın Endüstri 4.0 Devrimi ile birlikte 21. yüzyıl bireyi olarak yetişmesini amaç edinerek hazırlanmış farklı teknolojik aletlerin ve araçların incelendiği etkinlikler dizisidir.

SCAMPER & GEMS: Okulumuzun doğa ve bilim çalışmaları kapsamında GEMS projeleri ve SCAMPER çalışmaları yürütülmektedir. Araştıran, merak eden, bağımsız öğrenen bireyler yetiştirmek amaçlanır. Fen ve matematiğe, bilim ve doğaya olumlu tutum geliştirmeleri sağlanır.

Ülkeleri ve Kültürlerini Tanıma Programı: Seçilen bir ülkenin; dili, tarihi, coğrafi özellikleri, kıyafetleri, müziği, sanatı, sporu, yemekleri tanıtılır, seçilen ülkelerin konsoloslukları ile iletişime geçilerek okula davet edilir, ülkelerin özellikleri ve kültürü incelenir.

Portfolyo Sunumu: Çocuklarımızın dönem boyunca yaptıkları çalışmaları ve gelişim seviyelerini görmeniz için okulumuzda portfolyo sunum günleri düzenlenmektedir.

 

Velim ve Ben Etkinlikleri; TEK Okulları erken çocukluk eğitiminde aile katılımı etkinliklerine oldukça önem vermekteyiz. Bu kapsamda ailelerin çocukları ile verimli zaman geçirebilecekleri etkinlikler, şenlikler ve yarışmalar düzenlenmektedir.

4 YAŞ

 • 4 Yaş Etkinlikler

  4 Yaş Etkinlikler

  TEK Okulları okul öncesi eğitimi programında disip...

 • Yabancı Diller

  Yabancı Diller

  TEK Okulları Yabancı Dil eğitim felsefesi çağın ge...

 • Branş Dersleri

  Branş Dersleri

  TEK Okulları okul öncesi eğitimi programında disip...

 • Projeler

  Projeler

  Haftanın Günleri Uygulaması: Oyuncak günü, getir a...

 • Atölye ve Sınıflar

  Atölye ve Sınıflar

  Her yaş grubunun özelliklerini göz önüne alarak ol...

 • Rehberlik

  Rehberlik

  TEK Okulları erken çocukluk eğitimi programında he...

E-BÜLTEN KAYIT

Güncel Duyurular İçin E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz